Johnny Depp Görünmez Adam’ı (The Invisible Man) Canlandıracak!

Johnny Depp görünmez adam
Son dönemde çektiği filmler ile gişede hüsrana uğrayan ve yapımcıların yüzünü eskisi gibi güldüremeyen Hollywood’un ünlü ismi Johnny Depp  H. G. Wells’in 1897 yılında yayınlanan The Invisible Man kitabının yeniden beyazperdeye uyarlamasında Dr. Jack Griffin’i yani Görünmez Adam’ı canlandıracak!

İlk kez 1933 yılında James Whale’nin yönetmenliğinde beyazperde’ye uyarlanan kitap Ameraka’nın önde gelen yapım şirketlerinden Universal Stüdyolarının Universal Canavarları projesinin de bir parçasıydı. O dönem şirket 1920 lerinde başındandan günümüze kadar uzanan Universal Canavarları kapsamında Notre Dame’ın Kamburu (1923), Frankenstein (1939), Dracula (1936), The Mummy (1932) gibi bir çok klasiği beyazperdeyle buluşturmuştu. Günümüzdeyse Universal Canavarları serisine dahil olan filmlerse 1999 yapımı ve 3 filmden oluşan Mumya, 2004 yapımı Van Helsing ve son olarak da 2014 yapımı Drakula Başlangıç diyebiliriz.

Universal Canavarları serisinin yeni adımı olarak başrolünde Tom Cruise’nin yer alacağı Mumya filminin 2017 yılında tekrar vizyona gireceği yönünde gelen haberleri de dikkate alırsak şirketin önümüzdeki 10 yıllık süreçte bir çok klasik korku filmini birbirleriyle bağlantılı olarak vizyona sokacağını söyleyebiliriz.

Gelelim Johnny Depp ve Görünmez Adam filmine. Film kendisini görünmez yapan bir bilim insanı Dr. Jack Griffin’ın bu olayı geri alaması sonucu yaşadıklarını konu alıyor. Şuan filmin konusu ve diğer oyuncu kadrosu hakkında fazla bir bilgi bulunmamakta. Bakalım bu filmle birlikte ümlü oyuncu Johnny Depp eski günlerine dönebilecek mi?

The Invisible Man (1933) Film Fragmanı

Yorum Yaz