İnferno Filminden İlk Resimler Yayınlandı

Dan Brown’ın çok konuşulan ve ses getiren son kitabı Cehennem’in (Inferno) sinemaya uyarlanacağı haberini daha önce sizlere vermiştik.Filmin gösterimine uzun bir süre olmasına rağmen İnferno’dan ilk görseller de paylaşıldı.

Tom Hanks İnferno

Ünlü yazar Dan Brown’un daha Da Vinci Şifresi (2006) ve Melekler ve Şeytanlar (2009) kitapları beyazperdeye uyarlanmış ve gayette başarılı olmuştu. Şimdi serinin dördüncü kitabı ¹ üçüncü filmi İnferno‘da Tom Hanks Profesör Robert Langdon rolüyle tekrar beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor. Ron Howard’ın yönetmenliğini üstleneceği son filmin kadrosunda yer alan diğer isimlerse Felicity Jones, Ben Foster, Irrfan Khan ve Omar SY.

14 Kasım 2016’da gösterime girmesi planlanan filmin konusuysa şu şekilde;

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta,  Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.

Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır…

inferno tom hanks

Yorum Yaz