Indiana Jones’ın Yeni Filmi Çekilecek!

indiana jones

Steven Spielberg ve George Lucas tarafından sinema dünyasına kazandırılan maceraperest, asker ve arkeolog profesörü Dr. Henry Walton (Indiana Jones) karakteri ilk kez 1981 yılında Indiana Jones ve Kayıp Hazine Avcıları (Raiders of the Lost Ark) filmiyle beyazperdeyle buluşmuştu. İlk filmin ardından seri haline gelen filmin Indiana Jones ve Kıyamet Tapınağı (1984), Indiana Jones ve Haçlı Seferi (1989) ve Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (2008) isimli 3 devam filmi çekildi.

Lucas Filmi bünyesine kattıktan sonra Star Wars: Güç Uyanıyor‘u tekrar beyazperdeyle buluşturan ve gişede büyük başarı yakalayan The Walt Disney stüdyoları şimdi de Lucas Filmin bir diğer efsanesi Indiana Jones‘i tekrar beyazperdeyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Walt Disney Ceo’su Bob Iger Star Wars:Güç Uyanıyor filminin yakaladığı büyük başarıdan sonra verdiği röpörtajlarda yeni bir Indiana Jones filminin yolda olduğunu belirtti. Şuan için Walt Disney Stüdyolarından herhangi resmi bir açıklama olmasa da şirketin Ceo’sunun bu sözlerinin Walty Disney‘in Indiana Jones‘ın yeni filmi için çoktan kolları sıvadığını söyleyebiliriz.

Sinema çevrelerinde serinin yeni filmi için en büyük merak konusuysa 1981 de ki ilk filmden beri serinin tüm filmlerinin yönetmen koltuğunda oturan Steven Spielberg ve Indiana Jones karakterini büyük bir başarıyla  canlandıran başrol oyuncusuysa Harrison Ford’un tekrar bir araya gelip gelmeyeceği. Walt Disney bu ikiliyi yeniden bir araya getirmeyi başarıp serinin yeni filmine Steven Spielberg ve Harrison Ford’la mı yola devam edecek yoksa yeni bir ekip ile yeniden çevrim bir film ile mi yola devam edilecek.

Indiana Jones serisinin yeni filminin ne zaman gösterime gireceği ve nasıl yol izlenip çekileceğini bekleyip göreceğiz.

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (2008) Film Fragmanı

Yorum Yaz