Hobbit: Beş Ordunun Savaşı İlk Hafta Gişede Rekor Kırdı!

Tüm Dünya’da ve Türkiye’de 17 Aralık, Çarşamba Günü Vizyona Giren “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”, Vizyona Girdiği İlk Beş Günde 643 Bin 689 Kişi Tarafından İzlenerek, Tüm Zamanların En İyi İlk Beş Gün Yabancı Film Açılış Rekorunu Kırdı.

New Line Cinema ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM) ortak yapımı olan “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”, J.R.R. Tolkien’in zamana meydan okuyan romanından, Oscar ödüllü yönetmen Peter Jackson tarafından beyazperdeye uyarlanmıştı .“Hobbit: Beş Ordunun Savaşı” aynı zamanda da  “Hobbit” üçlemesinin son bölümü. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla beklenen “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”,  17 Aralık,Çarşamba günü vizyona girdi ve ilk beş günde 643 bin 689 kişi tarafından izlenerek tüm zamanların en iyi ilk beş gün yabancı film açılış rekoruna ulaştı.

Vizyona girdiği 17 Aralık, Çarşamba günü de 109 bin kişi tarafından izlenen “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”, tüm zamanların en iyi hafta içi yabancı film açılışına da imza atmıştı.

Bu arada  Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Hafta sonu Amerika’da 56,220 milyon dolarlık bir gişe geliri elderek zirvede yer aldığını belirtelim…

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filminin ayrıntılı incelemesi için tıklayın

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı Türkçe Altyazılı Film Fragmanı

Yorum Yaz