He-Man Film Olarak Yeniden Çekiliyor

Çocukluk kahramanlarımızdan He-Man’in ilk beyazperde uyarlaması 1987 yılında Masters Of The Universe adıyla olmuş ve He-Man karakterini Dolph Lundgren canlandırmıştı. Fakat film beyazperde de istediği başarıyı yakalayamamış ve devam filmleri rafa kalkmıştı.

Sony ise aradan geçen onca yıl sonra müjdeyi sinemaseverlere verdi ve He-Man’in Masters Of The Universe adıyla tekrar çekileceğini duyurdu. Yönetmenlik koltuğuna ise Jon M. Chu getirilmiş fakat kendisi daha sonra projeden ayrılmıştı. Jeff Wadlow’un senaryosunu yazacağı filmin yönetmeni ise şuan için belli değil. Bakalım Masters Of The Universe‘nin yönetmeni kim olacak ve beklentileri karşılayabilecek mi?

He-Man’a kısa bir bakış yapalım son olarak;

1983 ila 1985 yılları arasında çekilen çizgi film; 130 bölüm olarak çekilmiştir. Seride; He-Man ve arkadaşları Eternia’yı ve Şato’sunun sırlarını İskeletor’un kötü emellerinden korumaya çalışır. İskeletor çok kötü bir yaratıktır.

He-Man, Eternia prensi Adam’ın süper kahraman olan ikinci kişiliğidir. Grayskull Castle’ın (Gölgeler Şatosu) gizli güçleri, Adam’ın kılıcı ile ilişkilidir. Kılıcını havaya kaldırıp “By the power of Grayskull, I have the power” der ve çok güçlü bir süperkahramana dönüşür. Bu söz serinin Türkçe eserlerinde “Gölgelerin gücü adına, güç bende artık” olarak çevirilmiştir. Yanından ayrılmayan yol arkadaşı korkak kaplan “Cringer” (Titrek) bu sihirli söz ve kılıç sayesinde “Battlecat” (Atılgan) olur.

Yorum Yaz