Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları 2 Devam Filmi Çekilecek mi?

Hansel ve Gretel 2

Klasik bir çocuk masalının baş kahramanı olan Hansel ve Gretel 2013 yılında Tommy Wirkola’nın yönetmenliğinde Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları ismiyle beyazperdeye uyarlanmıştı. Film 50 milyon $ bütçesine rağmen 250 milyon $ gişe hasılatı elde ederek yapımcılarının yüzünü güldürmüştü. Her nekadar bir çok eleştirmen tarafından geçer not alamasa da film seyircilerin bir çoğu tarafından tatmin edici olarak bulunmuştu.

Şimdi Hollywood kulislerinde dolanan bir söylentiye göre filmin yapım stüdyosu Paramount Pictures ikinci film için kolları sıvamış vaziyette. Fakat ilk filmin yönetmenliğini üstlenen Tommy Wirkola ikinci film için fazla istekli görünmüyor. Bu isteksizliğin en büyük nedeni yönetmenin şuanda Dead Snow 2 filminin yönetmenliğini üstlenmesi ve yakın zamanda yeni bir preje üretmesinin zor olmasından kaynaklı.

Yapımcı şirketi düşündüren bir diğer sorunsa Hansel rolüyle karşımıza çıkan Jeremy Renner’in ikna süreci. Bakalım yapımcılar ikinci filmde aynı kadroyu koruyup ilk filmin yakaladığı başarıyı yakalayabilecek mi?

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları Konusu

Hemen hemen herkesin bildiği klasik çocuk masalı kahramanıHansel ve Gretel’i hikayenin hiç duymadığımız yada okumadığımız kısmı ile beyazperdede göreceğiz. Hikâye, Hansel (Jeremy Renner) ve Gretel (Gemma Arterton) kardeşlerin, hayatlarını sonsuza dek değiştiren ve kanla tanışmalarına neden olan çocuk kaçıran bir cadının elinden kaçmalarından 15 yıl sonrasını konu alıyor. Artık vahşi birer yetişkin ve yetenekli kelle avcıları haline gelen kardeşler, kendilerini tamamen karanlık ormanlardaki cadıların peşlerine düşüp işlerini bitirmeye adarlar. İntikam almaya kararlıdırlar. Ama kötülüğüyle ünlü “Kan Ayı” yaklaşırken ve yakın gördükleri ağaçlık kasabadaki masum çocuklar bir kâbusla yüz yüze gelirken Hansel ve Gretel o ana dek avladıkları tüm cadıların ötesinde bir kötüyle karşılaşırlar. Bu kötü, onların korkutucu geçmişlerinin sırrını taşıyor olabilir.

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları Film Fragmanı

Yorum Yaz