Hangi Dizi İnternetten Ne Kadar İndirildi?

Senenin en iyi dizileri reytingleri ve  ödül törenlerinde aldıkları ödüllerle  belirlenirken göz ardı edilen ve şimdi haberimizde size bahsedeceğimiz bir listede bir dizinin genel olarak  başarısının en büyük kanıtlarından biri diyebiliriz.

Her ne kadar onaylanmasa da korsan indirme yaşadığımız teknoloji çağında engel olunamayan bir durum. Özellikle torrent indirme sayıları ile dizilerin hayranlarının büyük bölümünün bu yolu tercih ettiği de bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

2015 yılının son günlerini günlerini yaşarken TorrentFreak internet sitesi her yıl olduğu gibi bu yılda 2015 in en çok indirilen dizilerini açıkladı. Listenin başında ise son bir kaç yıldır listenin zirvesini kimseye kaptırmayan Game Of Thrones var.

1.Game Of Thrones – 14.4 Milyon İndirilme

2.The Walking Dead – 6.9 Milyon İndirilme

3.The Big Bang Theory – 4.4 Milyon İndirilme

4.Arrow – 3.9 Milyon İndirilme

5.The Flash – 3.6 Milyon İndirilme

6.Mr.Robot – 3.5 Milyon İndirilme

7.Vikings – 3.3 Milyon İndirilme

8.Supergirl – 3 Milyon İndirilme

9.The Blacklist – 2.9 Milyon İndirilme

10.Suits – 2.6 Milyon İndirilme

Bu sayı sadece bir torrent sitesi üzerinden verilmiş tüm torrentlerle beraber bu rakamların ikiye hatta üçe katlanacağı kanaatimdeyim. Şunu belirtelim bu rakamlar sadece Torrent indirmelerini kapsıyor. Diğer sitelerden indirilen sayılar rakama dahil değil. Sonuçta sıralamanın her şekil de aynı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bakalım 2016’da Game Of Thrones‘i tahtından edebilecek bir dizi ile karşılacakmıyız?

Yorum Yaz