Halka Serisinin Yeni Filmi Halka 3’den Yeni Haberler

Halka 3
Geçtiğimiz günlerde Paramount Film şirketinin korku filmi serisi Halka’nın üçüncü devam filmi için hazırlık yaptığı haberini vermiştik. Serinin yeni filminin yönetmen koltuğunda İspanyol asıllı genç yönetmen F. Javier Gutiérrez otururken, filmin senaryosunu ise Akiva Goldsman üstlenecek.

Serinin yeni filmi günümüzün olmazsa olmaz teknolojilerinden olan ve neredeyse artık her filmde kullanmaya başlanan üç boyut teknolojisiyle çekilecek ve sinemalarda 3D olarak gösterime girecek.

Bakalım yeni yönetmeni ve yeni senaristi son filminden 10 sene sonra tekrar beyazperdeye dönecek olan Halka filmi serinin ilk iki filminde ki gibi seyirciyi korkutabilecek mi?

Buarada Halka serisi filminin konusunu hakkında kısa bir bilgilendirme yapmadan önce Halka serisinin de Japon korku filmi Ringu’dan uyarlandığını belirtelim.

Halka Filminin Konusu :

Bir kaseti izleyenlerin 7 gün içerisinde nedeni bilinmeyen bir şekilde öldüğü söylentileri kulaktan kulağa dolaşmaktadır.Rachel Keller adlı gazeteci 4 gencin ölmesi üstelik son olarak kuzeninin ölümü üzerine olayı araştırmaya karar verir ve kaseti bizzat izler. İçinde korkunç ama bir o kadar da gizemli görüntüler vardır.Bu deneyimin ardından kendisiyle birlikte oğlunun da hayatı tehlikeye girer.Rachel, arkadaşı Noah’ın yardımını ister. Rachel’ın sadece 7 günü kalmıştır. Rachel bu gizemi çözecek midir? Yoksa o da kasetteki görüntülerden 7 gün sonra insanların ölmesine sebep olan kötü ruh Samara’nın kurbanı mı olacaktır?

Halka Film Fragmanı (2002) 

Yorum Yaz