Goosebumps: Canavarlar Firarda Film Fragmanı

Goosebumps: Canavarlar firarda
Çocuk Edebiyatının Stephan King’i diye tanınan ünlü yazar Robert Lawrence Stine’nin Goosebumps kitapları beyazperdeye uyarlanıyor. Kitap serisi 1992 yılında çıkmış ve dünyada 32 dile çevrilerek 400 milyondan fazla satmış bir kitap serisi olarak karşımıza çıkıyor.

Columbia Pictures ve Sony Pictures Animation ortak yapımı olan Goosebumps: Canavarlar Firarda filminin yönetmenliğini Rob Letterman üstlenirken Jack Black, Halston Sage, Dylan Minnette, Odeya Rush ve Ryan Lee‘de başrolleri paylaşıyor.

27 Kasım’da 3D ve 2D seçeneğiyle gösterime girecek filmin konusu ise şu şekilde ;

Goosebumps: Canavarlar Firarda‘da, büyük şehirden küçük bir kasabaya taşındıkları için üzgün olan ergen Zach Cooper (Dylan Minnette) yan komşularının güzel kızları Hannah’yla (Odeya Rush) tanışınca ve Champ’le (Ryan Lee) çabucak arkadaş olunca umut ışığı bulur. Ama her umut ışığını gölgeleyecek bir bulut vardır: Zach’in umudu Hannah’nın gizemli babasının en çok satan Goosebumps: Canavarlar Firarda serisinin yazarı R.L. Stine (Jack Black) olduğunu öğrenmesiyle bulutlanır. Zach yan evdeki tuhaf aile hakkında daha çok şey öğrendikçe, Stine’ın tehlikeli bir sır barındırdığını çok geçmeden keşfeder: Yazarın hikayelerinin üne kavuşturduğu yaratıklar gerçektirler ve Stine onları kitaplarına hapsederek okurlarını korumaktadır. Stine’ın yaratımları yazarın el yazmasından kazayla serbest kalınca, Zach’in hayatı tuhaf bir hâl alır. Macera dolu çılgın bir gecede, güç birliği yaparak Stine’ın hayal gücünün tüm yaratımlarını –bunların arasında Kukla Slappy, canavar maskeli kız, cüceler ve daha nicesi vardır– kitaplara geri koyup kasabayı kurtarma görevi Zach, Hannah, Champ ve Stine’a kalır.

Yorum Yaz