Gece Hayvanları (Nocturnal Animals) Türkçe film Fragmanı Yayınlandı

Gece Hayvanları Film

Tom Ford’un yönetmenliğini üstlendiği başrollerinde Amy Adams ve Jake Gyllenhaal‘ın yeraldığı 2016 Venedik Film Festivali Jüri Büyük Ödülü sahibi Gece Hayvanları (Nocturnal Animals) filminden ilk fragman görücüye çıktı. Gece Hayvanları ülkemizde 9 Aralık 2016’da gösterime girecek.

Yazar ve yönetmen Tom Ford aşk, zalimlik ve intikam arasındaki ince çizgileri irdeleyen, akıllardan çıkmayacak sürükleyici bir romantik gerilimle geri dönüyor. “Gece Hayvanları”nda Oscar adayları Amy Adams ve Jake Gyllenhaal, birbirleri ve kendileri hakkında karanlık gerçekleri keşfeden boşanmış bir çift rolündeler.

Los Angeles’lı bir sanat tüccarı (Amy Adams canlandırıyor) kocası Hutton Morrow (Armie Hammer) ile ayrıcalıklı ama yine de tatminsiz bir hayat sürmektedir. Bir hafta sonu Hutton, yine iş seyahatlerinden birine çıkarken Susan, posta kutusuna bırakılmış, beklenmedik bir paket alır. Yıllardır hiçbir iletişimi olmayan eski kocası Edward Sheffield (Mr. Gyllenhaal) tarafından yazılmış, Gece Hayvanları adında bir romandır. Metne eşlik eden Edward’ın notu, Susan’ı eseri okumaya sonrasında ise şehre geleceğini bildirerek Edward ile buluşmaya davet eder. Gece yalnızken, Susan yatakta okumaya başlar. Roman kendisine ithaf edilmiştir…

…ama içeriği şiddetli ve yıkıcıdır. Susan okurken Edward’ın yazılarından derinden etkilenir ve elinde olmadan yazarla olan kendi aşk hikayesinden en özel anları hatırlar. İç dünyasına, kariyerinin ve hayatının parlak yüzeyinin ötesine bakmaya çalışan Susan, kitabı giderek bir intikam hikayesi, yaptığı tercihleri yeniden değerlendirmeye zorlayan bir hikaye olarak yorumlar. Kaybetmekten korktuğu bir aşkı yeniden uyandırır. Bu arada hikaye hem romanın kahramanını hem de kendi kahramanını tanımlayacak bir hesaplaşmaya doğru gelişmektedir.

Yorum Yaz