Game Of Thrones’in Yazarı George R.R. Martin’den Yapımcılarla Paylaştığu 3 Sır

George R.R Martin

Günümüz televizyon dünyasının fenomen dizisi Game Of Thrones (Taht Oyunları) her sezonuyla değil her bölümüyle olay oluyor desek abartmış olmayız . İlk bölümü 17 nisan 2011 tarihinde Amerikan HBO kanalında yayınlanan Game Of Thrones şu an için 9. sezon onayını bile aldı.

Sevilen dizi Game Of Thrones George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış ismini de serinin ilk kitabından almıştı.

Dikkat yazımızın devamı dizinin şimdiye kadar ki olan bölümlerine dair spoiler içermektedir. Spoiler Göster botonunu tıklayarak okuyabilirsiniz.

Spoiler Göster

Dizi ilk sezon bitiminde dizinin ana karakterlerinden Ned Stark’ı (Sean Bean) öldürmesiyle gelecek sezonlarda bir çok bir çok sürprize açık olduğunu belli etmişti.

Fakat George R.R Martin Game Of Thrones’e ait 3 önemli sırrı dizinin yaratıcıları David Benioff ve D. B. Weiss’e açıkladığı ortaya çıktı.

Dizinin 6. sezon 5. bölümünde Hodor’un ismiyle olan gerçeğin aslında yapımcıların değil, George R.R Martin’in fikri olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Sir Stannis Baratheon’un kızını kurban ettiği bölümlerin de gene yazar tarafından kurgulandığı belirtiliyor. Diziyle ilgili üçüncü sır ise hala sır perdesini koruyor. Büyük merak uyandıracak bu sır içinse beklememiz gereltiğini belirtelim.

Game Of Thrones kitaplarını okuyanların göreceği gibi kitap ile dizi arasında ki farklılıkların arttığını söyleyebiliriz. Zaten dizinin yapımcıları da bir çok ana unsurun dizide korunduğunu fakat diziyi izledikten sonra kitabı okuyacakların büyük şaşkınlık yaşayacaklarını belirtmişti.

Yorum Yaz