‘G.I.JOE: Misilleme’den Rekor Gişe Açılışı

İstanbul, 1 Nisan 2013: Dünyanın birçok ülkesiyle birlikte Türkiye’de de geçtiğimiz hafta vizyona giren G.I.Joe: Misilleme filmi 80.3 milyon dolardan fazla hasılatla 2013 yılının şu ana kadarki en iyi uluslararası açılışını yaptı. Kadrosuna Bruce Willis ve Dwayne Johnson gibi yıldızları alan serinin ikinci filmi, Türkiye dahil birçok ülkede 2009 yılında vizyona giren bir önceki film G.I.Joe: Kobra’nın Yükselişi’nin neredeyse iki katı bir hasılatla açılışını gerçekleştirdi.

Çin ve Japonya gibi gişe gelirleri yüksek ülkelerde henüz vizyona girmeyen filmin şu ana kadar açılış yaptığı ülkeler, toplam gişe potansiyelinin %75’ni temsil ediyor. Film, Rusya, Kore, Almanya, Avusturalya ve Fransa gibi büyük pazarlar dahil birçok ülkede 1 numaradan giriş yaptı.

Paramount Pictures, MGM ve Skydance Productions ve Hasbro ortaklığında bir di Bonevantura yapımı olan muhteşem bir aksiyona sahip bu devam filminde G.I. Joe’lar sadece ölümcül düşmanları Kobra’ya karşı mücadele etmekle kalmıyor, aynı zamanda devletin içinden kendi varlıklarını tehlikeye atan tehditlere karşı da mücadele vermek zorunda kalıyor. Üç boyutlu vizyona giren filmin başrollerini Bruce Willis, Dwayne Johnson, D.J. Cotrona, Byung-hun Lee, Adrianne Palicki, Ray Park, Jonathan Pryce, Ray Stevenson ve Channing Tatum gibi isimler paylaşıyor.

Yorum Yaz