En Fazla Gişe Hasılatı Elde Eden Seri Filmler Grafiği

Yabancı bir sinema blogunda gördüğüm bu grafik çok hoşuma gitti ve bir kaç ekleme ile yayına verme kararı aldım. Grafiği yapan arkadaşımız tüm zamanların en fazla gişe hasılatını yapan seri filmleri dönemlerine göre güzel ve bir o kadar da sade bir grafikle açıklamış.

Listenin ilk sırasında James Bond serisini görüyoruz. Aslında listenin başında yeralmasının nedeni serinin 24 adet filmden oluşması diye rahatlıkla diyebiliriz. Listenin en başında olması gereken aslında 6 filmden 9.5 milyar dolardan fazla hasılat elde eden Star Wars serisidir. Ki Lucas filmi Disney’in almasından sonra yedinci film içinde kolları sıvadı Disney. Yeni filmde Star Wars fanlarının sesine kulak verirse üç seri film daha yapması ile filmin tüm dünya da 15 milyar dolar gişeye ulaşması imkansız görünmemekte.

Harry Potter serisi artık sona erdiğinden gişe kazancı değişmezken. Marvel’in kahramanları, Yüzüklerin Efendisinin öncesini anlatan Hobbit , dördüncüsü ile 2014 de beyazperdeye dönmeye hazırlanan Transformers 4 , Karayip korsanları ve Superman serilerinin de birer birer gösterime gireceğini unutmayalım. Bakalım bir kaç sene sonra Seri filmlerin gişe rekabetinden kim önde çıkacak

Yorum Yaz