Emma Watsan Disney’in Unutulmaz Klasigi Güzel ve Çirkin’de Oynayacak

Harry Potter serisi ile üne kavuşan Emma Watson Walt Disney klasik eseri Güzel ve Çirkin’in (Beauty and the Beast) yeniden adaptasyonunda oynayacak. Emma Watson filmde Belle karakterini canlandıracak.

Disney filmin çekimlerine bu sene başlanacağını açıklarken filmin çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir açıklama da bulunmadı. Güzel ve Çirkin filminin yönetmen koltuğunda oturacak isimse Bill Condon (Alacakaranlık Karanlık Şafak Vakti) olacak.

Emma Watson Facebook hesabından filmde oynaması ile ilgili yaptığı açıklamada;

Disney’in Güzel ve Çirkin filminde oynayacağım için çok mutluyum. Filmde oynayacağım için hem kendimi şanslı hissediyorum hemde sabırsızlanıyorum. Filmin olaganüstü şarkılarıyla beraber insan gerçekten kendini muhteşem hissediyor.

Güzel ve Çirkin filmi hakkında küçük hatırlatma yapacak olursak

Güzel ve Çirkin Walt Dismey’in tarafından yapılan 1991 tarihli bir yapımdır. Film Fransız romancı Jeanne-Marie Le Prince de Beaumont’un, güzel, genç bir kız ile canavara dönüşmüş bir prensi konu alan masalına dayanır. Ayrıca, filmdeki çeşitli öğeler, 1946 yapımı Güzel ile Hayvan filminden ilham alınarak kullanılmıştır.

Walt Disney Animasyon Klasiklerinin 30. filmidir olan Güzel ve Çirkin. Ayrıca, Akademi Ödülleri tarihinde En İyi Film Oscar ‘ına aday gösterilen iki animasyon filminden ilkidir. (İkinci film 2009 yılı yine bir Disney/Pixar yapımı Yukarı Bak’tır).

Bu arada ünlü oyuncu Emma Watson 1990 doğumluyken filmin çıkış tarihinide 1991 olduğunu belirtelim. Film ayrıca 20. yılı olan 2011 de 3D olarak tekrar sinemalarda gösterime girmişti.

Güzel ve Çirkin Türkçe Film Fragmanı (1991)

Yorum Yaz