Düğün Dernek Oyuncularında Yüzünü Güldürdü

Selçuk Aydemir’in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği  Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve daha önceki dizi prejesi İşler Güçler’in bir çok oyuncusunun yer aldığı Düğün Dernek filmi gişede büyük bir başarıya imza attı. Vizyonda ki 9. haftasını geçiren film 6 milyondan fazla seyirciye ulaşmayı başarırken yaklaşık olarak da 60 milyon TL gibi bir hasılata ulaştı. Sinema tarihinin en fazla izlenen filmi olmak için mart ayında çıkarılmış sahnelerle tekrar vizyona girmesi planlanan filmin bu sayede Fetih 1453 filmini de koltuğundan ederek Türkiye’de en fazla izlenen film olması kesin gibi birşey olacak.

Şimdi gelelim başrol oyuncuları Murat Cemcir ve Ahmet Kural’a. İkili film öncesi belli bir miktar paraya anlaşmadılar. Konuşulana göre ikili %15 hasılattan pay üzerine sözleşme imzaladılar. Buda oyuncu başına 9 milyon TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Sanırım takı töreninde yüksek miktarda altın ve para takılan damat kadar yüzleri gülüyordur başrol oyuncularının.

Filmin bu kadar büyük gişe yapacağı tahmin etmek zordu. Ben bile 2,5 – 3 milyon sınırında dolaşacağını düşünüyordum filmin. Filmin yapımcılığı teklif edilen Cem Yılmaz’da herhalde büyük bir pişmanlık duymuştur diyebiliriz.

Film dört yakın arkadaşın kafa kafaya verip imece usülü bir düğün yapmaya çalışması ve bu süreçte beklenmedik durumlarla karşılaşmasını konu alıyordu.

Düğün Dernek Film Fragmanı

Yorum Yaz