Dolby Atmos Ses Sistemi Türkiye’de İlk CinemaPink’te

Daha önceki yazımızda sinema sektörünün önde gelen ses tasarım firması Dolby Labaratuar’ın Dolby Atmos sistemini tanıtmıştık. Bu yeni ve daha fazla ses hissi uyandıran özel ses sitemini Türkiye’ye ilk getiren sinema Cinema Pink oldu. Ne yalan söyleyeyim bu sistemin ülkemize gelmesinin bir kaç sene daha süreceğini tahmin ediyordum ama Cinema Pink beni yanıltmayı başardı.

Cinema Pink Dolby Atmos ses sistemini (360 derece sound) Demirören İstiklal’de sinemaseverlerin hizmetine sundu. Dünyada 24 adet sinemanın uygulayabildiği bu sistem en son teknolojiye ve kaliteye sahip processor ve hoparlörlerden oluşuyor. Sinemada duvarlarda bulunan hoparlörlerin dışında tavanda da surroundlar ve subbasslar bulunuyor. Ses çevrenizi sararak sizi içerisine alıyor ve kendinizi daha fazla filmin içinde bulmanızı sağlıyor.

Bu arada Cinema Pink’in de hizmet kalitesini artırarak büyümeye devam ettiğini belirtelim. 13. sinema kompleksini  Demirören İstiklal Alışveriş Merkezi’nde bu hafta açan Cinema Pink; Sony 4k digital görüntü kalitesi, Dolby Atmos ses sistemi ile, 500 koltuk kapasiteli geniş ve çift kişilik deri koltukları, eşsiz fuaye dekorasyonu ve 5000 kitaplı kütüphanesi ile bir ilki gerçekleştirerek sinemaseverlerin keyfine keyif katacak gibi duruyor.

Hem izlenilen filmlerin kalitesine hem de sinema salonlarının konforuna yeni bir boyut kazandıran Cinema Pink; Sony 4k, full HD’den dört kat daha fazla ayrıntı sunan görüntüleri ve Dolby Atmos ses sistemi ile izlediğiniz her şeyi gerçeğe yaklaştırıyor.

Altı salonu ile Demirören istiklal Alışveriş Merkezi’nin 3. katında hizmete giren Cinema Pink, görüntü ve ses kalitesi ile izleyiciyi filmin içine alarak gerçekliği hissettirmesinin yanında, ferah salonları ve geniş koltuklarının rahatlığı sayesinde izleyicide evinde film izleme duygusu uyandırıyor.

Ayrıca bir sinema sever olarak şunu da belirtmek isterim ki keşke diğer sinema grupları da sinema salonlarında bulunan teknolojiye yatırım yapsalar da izleyiciler daha iyi bir sinema deneyimi yaşayabilseler. Ha şunu da belirteyim bu iş sadece teknolojiye yatırım yapmakla da olmaz hizmet kalitesi ve çalışanlar da bir sinemanın kalitesine en az teknoloji kadar etki ettiğini düşünüyorum. Bir çok sinema da film izlemiş biri olarak şunu belirteyim ki umarım Cinema Pink bu hizmet kalitesiyle hızla büyümeye devam eder.

Yorum Yaz