Datça’nın tek sineması Sine Datça Açıldı.

Sine Datça

Muğla’nın ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden birisi olan Datça’da Datça Belediyesi ve Engelim Olmayın Derneği iş birliği ile Bülent Ecevit Kültür Merkezi içinde Sine Datça adıyla sinema salonu açıldı.

21 bin nüfuslu ilçede yazın nüfus 200 bin civarlarına ulaşmakta ve ilçenin sosyal olarak en büyük ihtiyaçlarından birisi sinemasıydı.

56 kişilik salonu olan Sine Datça‘da bilet gelirlerinin tamamının “Datça’da Engelsiz Yaşam” projesi kapsamında değerlendirileceği belirtildi.

Yaz aylarında ise Datça Limanında bulunan anfi tiyatroda kurulacak olan sinema sistemi sayesinde, her seansta yaklaşık 3 bin kişiye açık havada sinema keyfi yaşatılacak.

Engelim Olmayın Derneği’nin başlattığı yeni bir kampanya olan “Benimle Sinemaya gider misin?“ projesi kapsamında Sine Datça’da engelli vatandaşlarımız ücretsiz film izlemektedirler. Ayrıca  yanında bir engelli vatandaşımızla gelenlerden de ücret alınmamaktadır. Gündüz senaslarında çocuk filmlerinin oynatıldığı Sine Datça’da ödeme imkânı olmayan çocuklarımızdan da ücret alınmamaktadır.

Yorum Yaz