Constantine Dizi Projesi Kesinleşti

Daha önceki yazımızda Marvel’in çizgi roman alanında en büyük rakibi olan Superman, Batman gibi çizgi romanların yayıncısı DC comics * 2005 yılında Hellblazer çizgi romanından sinemaya uyarladığı  Constantine filmini şimdide televizyona uyarlamaya hazırlanıyor diye bahsetmiştik.

Artık Constantine dizi projesi kesinleşti. Projenin başında ise Dexter’in yaratıcılarından Daniel Cerone ve Kara Şovalye (Dark Knight)’nin senaristlerinden David S. Goyer var.

Dracula dizisini televizyona uyarlayan ve son olarak da 2010 ytapımı The Wolfman’ı dizi yapacağını açıklayan NBC kanalında yayınlanacak.

2005 yapımı Keanu Reeves’in başrolünde oynadığı Constantine’nin konususuysa şu şekilde : Dünyada insan görünümünde dolaşan melekleri ile iblisleri hemen tanıma becerisiyle doğan John Constantine, bu yeteneğinin yarattığı işkenceden kurtulabilmek için intihar eder. Ama başarısız olarak kendini yeniden dünyada bulunca, cennet ve cehennem arasındaki dünyevi sınırlarda gezinir ve şeytanın emrindekileri derinliklere geri göndererek kefaretini ödemeye çalışır.

Yorum Yaz