Cinemaximum Salonları için Sony Dijital Sinema Teknolojisini Seçti!

Türkiye’nin en büyük sinema zinciri Cinemaximum markasını elinde bulunduran Mars Cinema Group Modern East Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde açtığı sinema salonlarında Sony 4K Dijital Sinema Projektörlerini kullandı.

Sony dijital Sinema

Cinemaximum Sony‘nin dijital projektörlerini yeni açacağı 9 sinema kompleksinde de kuracak. Konuya ilşkin Sony 4K Dijital Sinema İş Geliştirme Müdürü Tim Potter bir açıklama yaparak; “Sinemaseverlerin en iyi görsel deneyimi talep ettiği bir dönemde, sinemalarda da gelişmiş görüntü kalitesine olan talep artıyor. Sony SRX serisi 4K dijital sinema projeksiyon sistemleri, nefes kesici detay görüntüleri, üst düzey kontrast oranı ve mükemmel yeniden renk üretimi sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki sinema zincirlerinde kullanılıyor. Mars Cinema Group’un Sony 4K Dijital Sinema ile donatılmış ilk sinema salonunu İstanbul’da açma kararı ve müşterilerine billur gibi net görüntü kalitesiyle en iyi deneyimi sunması, bizleri de gururlandırıyor.” dedi.

Mars Cinema Group CEO’su Kurt Rieder’se konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Mars Cinema Group olarak, kendimizi Türkiye’nin dört bir yanındaki sinemaseverlere en iyi sinema deneyimini sağlamaya adadık. Dolayısıyla, Sony 4K Dijital Sinema teknolojisinin kullanıldığı ilk sinema salonumuzun İstanbul’un en yeni alışveriş ve eğlence merkezi Modern East’te açtığını duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sony ile ortaklığımız, Cinemaximum’larda müşterilerimize gerçek yaşamı aratmayan inanılmaz detaylar; zengin ve canlı renkler, daha da net 3D görüntü kalitesi sunmamıza imkân verecek” dedi.

Paramount, Warner Brothers, 20th Century Fox ve Sony Pictures gibi Hollywood’un önde gelen film stüdyoları Sony’nin 4K sinema teknolojisini tercih ettiğini belirtelim.

Yorum Yaz