Cehennem (Inferno) Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Cehennem inferno

Ron Howard’ın yöönetmenliğini üstlendiği başrollerinde Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster, Irrfan Khan ve Omar Sy‘ın yeraldığı Cehennem (Inferno) filminden yeni bir fragman yayınlandı. Ünlü yazar Dan Brown’un kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin gösterim tarihi 14 Kasım 2016.

Cehennem (Inferno) filminin konusuysa şu şekilde;

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.

Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır…

Yorum Yaz