Cehennem (Inferno) Filminden Türkçe Altyazılı İlk Fragman Yayınlandı

Dan Brown’un aynı adlı eserinden beyazperdeye uyarlanan Cehennem (Inferno) filminden Türkçe altyazılı ilk fragman görücüye çıktı!. Cehennem filmi ünlü yazar Dan Brown’un daha önce Da Vinci Şifresi (2006) ve Melekler ve Şeytanlar (2009) kitaplarından sonra beyazperdeye uyarlanan üçüncü filmi.

Cehennem Inferno

Tom Hanks, Felicity Jones, Ben Foster, Irrfan Khan ve Omar Sy‘ın başrollerinde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda oturan isimse Ron Howard.

14 Kasım 2016’da gösterime girecek olan Cehennem (Inferno) filminin konusuysa şu şekilde;

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.

Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır…

Yorum Yaz