Bir Kadının Gözyaşları

Filmin Orjinal İsmi : Thérèse Desqueyroux Bir KAdının gözyaşları Film afişi
Tür : Dram
Yönetmen : Claude Miller
Görüntü Yönetmeni: Gérard de Battista
Müzik: Elise Luguern
Senaryo : Claude Miller
Yapım: Les films du 24, UGC films
Yapımcı: Yves Marmion
Yapım Yılı ve Yeri: 2013 – Fransa
Süre: 116 dk.
Gösterim Tarihi: 12 Temmuz 2013
Dağıtımcı: M3
SinePuan: 6,9

Oyuncular

Audrey Tautou (Thérèse), Gilles Lellouche (Bernand), Anaïs Demoustier (Anne), Isabelle Sadoyan (Clara), Francis Perrin (Larraque), Max Morel (Balion), Alba Gaia Bellugi (Thérèse 15 yaşında), Yves Jacques (Maitre)

Konu

Thérèse Desqueyroux varlıklı bir aileden gelmektedir. Çocukken evlenmeye karar verdiği Bernand’la evlenmiştir. Her nekadar çocukluk aşkı Bernan’la evli olsa da artık ona aşık değildir. Bernand iyi bir adamdır fakat hayatta sadece ava çıkmaktan zevk alan biridir.Ayrıca Bernand ileri derece hipokondriyak (bir rahatsizligi olmadigi halde psikolojik olarak hasta olduklarina inanir) hastalıgı olab birine dönüşmüştür.

Thérèse’in şehirden uzak taşrada yaşadığı bu hayat Bernand’ın git gide daha da agresif birine dönüşmesi sonucu çekilmez hale gelmeye başlamıştır. Ayrıca Bernand kendisini bu evliliğe zorladıkları için Thérèse ve kız kardeşinin her şeyden sorumlu olduğunu sürekli söylemeye başlamıştır. Thérèse sıkıcı hayattan ve sosyal baskılartlardan kurtulup özgürlüğünü yeniden kazanmaya kararlıdır.

Fragman

Yorum Yaz