Beter Böcek 2 Devam Filmi Geliyor

Beter böcek

1988 yapımı Beter Böcek (Beetle Juice) filminin ikinci filminin çekilmesi için bazı söylentiler iki sene öncesinde hollywood çevrelerinde dolaşmaya başlamıştı. Yapımcı/senarist David Katzenberg’in yapım şirketi ile Warner Bros Picturesin yeni korku komedi filmi için anlaştığı kesinleşti gibi oldu. Devam filminde yönetmen Tim Burton’un tekrar yönetmen koltuğuna oturacağı ve büyük ihtimalle de Michael Keaton’un tekrar ölü adam olarak aramıza döneceği konuşuluyor.

Şuanda ki en büyük problemlerden biri ise yönetmen Tim Burton’un elinde iki projesinin daha olması. Bu da demek oluyor ki ikinci film için bir kaç yıl daha bekleyeceğiz. Bakalım Timm Burton ve David Katzenberg proje gerçekleşirse aynı performansı sergiliyebileceklermi?

Tim Burton’un yönettiği Michael McDowell’un senaryosunu yazdığı 1988 yapımı ilk filmin başrollerinde  Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton, Winona Ryder, Jeffrey Jones ve Catherine O’Hara yer alıyordu.

Filmde; Bir trafik kazası geçiren evli genç çiftin evlerine döndüklerinde aslında ölmüş olduklarını ve “öteki tarafa” kabul edilinceye kadar kendi evlerinde bir hayalet olarak kalmaları gerektiğini anlamaları uzun sürmez. Ama evlerini emlakçıdan satın alan züppe şehirli aile eve yerleşince huzurları kaçar ve yeni işgalcileri defetmek için Beterböcek adlı başka bir hortlaktan yardım istemek zorunda kalırlar.

Film o dönemde o kadar beğenildi ki vizyona girdiği dönemin hemen ardından aynı isimle bir animasyon TV diziside çekildi. Film 15 milyon $ lık bütçesine rağmen 75 milyon $ gişe hasılatına ulaşmıştır.

 Beter Böcek Film Fragmanı 

Yorum Yaz