Ben Hur Filminden İlk Türkçe Fragman Yayınlandı!

Ben hur

İlk olarak 1880 yılında Lew Wallace tarafından roman olarak yazılan Ben-Hur 1899 da tiyatro oyunu, 1907 – 1925 tarihinde sessiz film, 1959 tarihinde film, 2010 yılında da mini dizi olarak seyircilerin karşısına çıktı. 1959 yapımı William Wyler’ın yönetmenliğini üstlendiği film o dönemde 11 Akademi (Oscar) ödülü kazanmayı başarmıştı. Ben- hur’un gösterdiği bu başarıyı 1997 yapımı Titanik ve 2003 yapımı Yüzüklerin Efendisi:Kralın Dönüşü filmleri tekrarlayabilmişti.

1959 yapımı Ben-Hur filminin yeniden beyazperdeye uyarlandığı film Paramount Pictures ve MGM ortak yapımı. Filmin başrollerinde Ben-Hur rolünde Jack Huston, Roma savaşçısı Ildarin rolünde Morgan Freeman ve kötü kalpli kardeş Messala’yı da Toby Kebbell yeralıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Wanted ve Abraham Lincoln:Vampir Avcısı gibi filmlerinde yönetmenliğini üstlenen Timur Bekmambetov oturuyor. Bu arada ünlü oyuncu Haluk Bilginer’in dee filmde Simonides rolüyle karşımıza çıkacağını belirtelim.

19 Ağustos 2016 tarihinde gösterime girecek Ben-Hur filminin konusu ise şu şekilde;

Kötü kalpli üvey kardeşi tarafından mevkisi, ailesi sevdiği kadın elinden alındıktan sonra sürgüne gönderilen Judah Ben-Hur köle olarak denizden denize yolculuk yapmaktadır. Sonunda bir şekilde köle olarak kaçmayı başaran Ben-Hur intikam almak için geri dönecektir ve kaybettiklerini bir nebze de olsa yeniden elde etmek için hayatının en önemli mücadelesini verecektir.

Yorum Yaz