BBC’den Game Of Thrones’e rakip dizi geliyor.

Son Krallık BBC

Son yıllarda savaş, dram, ortaçağ deyince akla gelen ilk dizi sanırım 5. sezonuyla ekranlara gelmeye hazırlanan Game Of Thrones (Taht Oyunları)’dir. Fakat İngiliz BBC kanalı yeni dizisi The Last Kingdom (Son Krallık) ile Game Of Dizisine rakip olmaya hazırlanıyor.

BBC’nin yeni dizisi The Last Kingdom (Son Krallık), Dokuzuncu yüzyılda geçen bir hikayeye sahip olacak ve Anglo-Sakson ve Vikingler savaşını konu alacak.

The Last Kingdom dizisi Bernard Cornwell’in son satan romanı ‘The Saxon Stories’dan uyarlanacak. Dizi İngiltere ’de Kral Alfred hükümdarlığı sırasında, “şu an İngiltere olarak bildiğimiz yer ayrı krallıklar varken Vikinglerin saldırısına uğrayan ve büyük krallık Wessex’in tek başına meydan okuduğu” zamanda geçecek.
 

"Bu arada not düşmekte fayda var History Channel’in Vikingler diziside hemen hemen aynı konuyu almakta. Şuan 3. sezonu yayınlanan dizi dede Vikingler İngiltere’ye akınlar yapmakta"
 

Dizi tarihde ki gerçek kişilerle senaristlerin kendi yarattıkları hayal dünyasını birleştirerek tüm dünya’da ilgi uyandıracak bir dizi yapmaya çalışacaklar. Zaten dizi daha prodüksiyon aşamasındayken kendilerine rakip olarak Game Of Thrones’i görme nedenleri de bu olabilir.

Fakat buna rağmen dizinin sadece fantezi ürünü olmayacağı ve İngiltere’nin oluşumunu da konu alan tarihi gerçekler sunarak HBO’nun Game Of Thrones dizisinden ayrılacağını söylüyor yapımcılar.

Ayrıca dizinin “politika , din, savaş, cesaret, aşk, sadakat ve evrensel kimlik arayışı” gibi konulara vurgu yapacağı ve seks konusunda da ölçüyü kaçırmayacağı açıklandı.

BBC Amerika ve Carnaval Film’in yapımcılığını üstleneceği dizinin yapımcısı Gareth Neame, “Bu Taht Oyunları değildir. Muhteşem bir dizi olmasına karşın, bizim yapımımız Kral Alfred ve İngiltere’nin kuruluşunu konu alan, gerçek olaylar üzerine kurulu tarihsel bir dramadır” dedi.

Bakalım sonbahar’da çekimleri başlayacak ve 2015 de yayına girecek olan The Last Kingdom,  Game Of Thrones kadar başarılı olabilecek mi?

Game Of Thrones 4. Sezon tanıtım Fragmanı 

Yorum Yaz