Başlat (Ready Player One) Filminin Başrolü Belli Oldu!

ready player one filmi

Ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği bilim kurgu türünde ki yeni filmi Ready Player One‘nin (Başlat) başrol oyuncusu belli oldu!

Steven Spielberg’in Ernest Cline’nin aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlacağı filmin başrolünde Tye Sheridan yer alacak. 1996 doğumlu genç yıldız bu yıl gösterime girecek ve yılın en iddialı filmlerin biri olan X-Men: Apocalypse‘da Scott Summers / Cyclops rolüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce Hayat Ağacı ve Mud gibi filmlerde de oynayan Tay Sheridan bu filmlerde yüksek bir performans gösterip kendini kanıtlamıştı.

Filmde Tye Sheridan’a eşlik edecek aktris içinse bir çok isim geçmesine rağmen  Olivia Cooke filmde Tye Sheridan ile başrolü paylaşacak. 1993 Doğumlu İngiliz aktris daha önce Ölüm Alfabesi, Sessizler ve Ben, Earl ve Ölen Kiz gibi filmlerde yer aldı.

1980’lerin kültürüne bol bol gönderme yapan,  video oyunları, müzik ve filmleriyle karşılaşacağımız  filmin senaryosunu da Zak Penn kaleme alacak. Zak Penn daha önce Yenilmezler, X-men: Son Direniş gibi filmlerin senaristliğini üstlenmişti.

Bu arada filmi yönetmesi için kitabın film haklarını elinde bulunduran Warner Bros’un ilk Christopher Nolan’ın kapısını çaldığını fakat  Christopher Nolan’ın bu teklifi kabul etmemesi üzerine filmin yönetmenlik koltuğuna ünlü yönetmen Steven Spielberg’in oturduğunu  belirtelim.

Yıl 2045 ve dünya çok çirkin bir yerdir artık.
Uygarlıkları felce uğratan enerji krizi, tam anlamıyla felakete dönüşen iklim değişikliği, kıtlık, yoksulluk, bulaşıcı hastalıklar ve geriye kalan son kaynaklar için süren nükleer savaşlarla cehenneme dönen bir dünya… Ve bu dünyada yaşamak zorunda olan tüm talihsiz insanlar gibi, henüz on sekiz yaşındaki Wade Watts da uyanık olduğu zamanın neredeyse tamamını bir imulasyonun içerisinde geçiriyor.
İstediğiniz kişi olabileceğiniz, istediğiniz yerde yaşayabileceğiniz ve istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz bir yer olan, insanlığın son vahası, sanal dünya OASIS’te.Ve bir gün OASIS’in yaratıcısı James Halliday ölüyor. Arkasında bıraktığı milyonlarca dolarlık bir servetle. Ancak bir sorun var. Ortada bir varis yok.
James Halliday bütün mirasını tek bir kişiye bıraktı. Yarattığı devasa sanal dünya OASIS içinde sakladığı üç anahtarı bulacak olan kişiye. İşte dünya çapındaki kıran kırana mücadele böyle başladı.

Yorum Yaz