Aşk ve Gurur ve Zombiler Filminden Son Haberler

Aşk ve Gurur ve Zombi

İngiliz yazar Seth Grahame-Smith’in aynı adlı eserinden beyazperdeye uyarlanacak olan Aşk ve Gurur ve Zombiler (Pride and Prejudice and Zombies) filmi yavaş yavaş kesinlik kazanmaya başladı.

Yaklaşık 2010 yılından beri beyazperdeye uyarlanacağı söylenen film için;  Natalia Portman, Lily Collins ve Anne Hathaway gibi bir çok isim geçmişti başrol karakteri Elizabeth için. Fakat filmin yapımcılar gelecek yıl vizyonda olacak filmin başrollerinde  Sam Riley ve Lily James‘in yer alacağını açıkladılar. Filmin yönetmenliğini ise Burr Steers üstlenecek.

19. Yüzyıl İngilteresin’de geçecek olan hikayede; ölüler dirilmektedir! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet zombi tehdidini ortadan kaldırmakta kararlıdır, fakat küstah ve kibirli Bay Darcy’nin gelişiyle dikkati kısa sürede dağılır. Bunu iki genç aşığın arasındaki hayli eğlenceli ve genelde uygarca geçen duygusal çatışmalar ile zombilere karşı verilen ve pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar takip edecektir. Elizabeth, Şeytan’ın veletlerini yenip , toprak sahibi züppe soyluların sosyal önyargılarını da aynı zamanda alt etmeye çalışacaktır.

Yazar Seth Grahame-Smith’in Jane Austen eserinden harmanladığı kitabı bakalım  2012 yılında beyazperdeye uyarlanan Abraham Lincoln: Vampir Avcısı kitabı gibi başarıyı yakalayabilecek mi?

Yorum Yaz