Animasyon Filmlerin En Fazla Sevilen 5 Yan Karekteri

Penguenler

Çılgın Hırsız 2 filmi bizlere gösterdi ki büyük bütçeli animasyon filmlerde bazen yan karekterler daha bir ön plana çıkıyor ve azınsanamayacak kadar bir kesim tarafından ise ana karekterlerden daha fazla seviliyor. Birçok kişi bazı kahramanlar (Şhrekde ki eşek, Buz Devrinde ki Sid gibi) neden yok diye merak ediyordur ama bu yazımızda animasyon filmlerde ki ana karakterlere değil yan karakterlere yer verdiğimizi belirtelim.

İşte animasyon film dünyasının en çok sevilen 5 yan karekteri…

1. Çizmeli Kedi (Şrek)

Çizmeli Kedi

Şrek 2 filmiyle seriye katılan ve daha sonra kendi filmiyle beyazperdeye gelen kullandığı kılıçta ki yeteneğinin yanı sıra masumane bakışlarıyla birçok kişiyi cezbetmeyi başarabilen bir usta o. Filmin orjinal seslendirmesi Antonio Banderas’a ait.

2. Penguenler (Madagaskar)

Penguenler

Penguenler Madagaskar filminin yan karekterleri olmasına rağmen filmin en çok sevilen ve en çok güldüren kahramanları oldular. Bir çok kişi ilk filmin ardından çekilen diğer 2 filme sırf penguenleri izlemek için gittiler desek abartmış olmayız sanırsam. Kowalski, Rico ve Private’ın maceraları Skipper liderliğinde bizleri bayağı eğlendirdi. Ki daha sonra dizileri de yayınlanmıştır filmden bağımsız olarak

3. Dory (Kayıp Balık Nemo)

Kayıp Balık Nemo

2003 yapımı Kayıp Balık Nemo filminin en dikkat çekici karakterlerinden biridir Dory. Nemo’yu diğer animasyon filmlerden ayıran bir özellikde genelde animasyon filmlerde filmin kahramanları müthiş dönüşümler yaparak büyük işler başarır fakat Nemo’da ise tam tersine kahramanlarımız zayıflıkları ve belli kusurlarıyla karşımıza çıkıyor. Bu karakterlerden biri amzenik hastası (hafıza kaybı yaşayan) Dory de bu özelliğiyle kendini filmin ve animasyon filmlerinin en sevilen , en sempatik kahramanları arasına sokmayı başarıyor.

4. Scrat (Buz Devri)

Buz Devri Scrat

Buz Devri filmiyle karşımıza çıkan Scrat’ı en iyi tanımlayacak cümle “Palamut delisidir”. Ve onun bir Palamut için yapamayacağı hiçbir şey yoktur dünyayı kıtalarına ayırmak da dahil.   Her nekadar Buz Devri’nin yan karekteri olsa da Buz Devri fanatikleri Scrat’ın o şapşal , o sempatik tavırlarına bayılıyorlar. Acaba filmin yapımcıları Scrat’ın bu kadar sevileceğini hesap etmişlermiydi?

5. Minionlar (Çılgın Hırsız)

Çılgın Hırsız

Çılgın Hırsız filminde sesleri, mimikleri ve tripleri ile ana karekterlerin önüne geçti diyebiliriz küçük minionlarımız için. Ki o kadar çok sevildiler ki kahramanlarımıaz yapım şirketi 2014 yılının sonunda  kendi başlarına filmini bile çekmeye karar verdi. Bu çocuksu karekterlerimiz sadece çocuklar tarafından değil çocukluklarını kaybetmemiş büyükler tarafından da çok sevildi.

Yorum Yaz