Ailem İçin

Filmin Orjinal İsmi : At Any Price Ailem İçin Afişi
Tür : Macera , Dram , Aile
Yönetmen : Ramin Bahrani
Görüntü Yönetmeni: Michael Simmonds
Müzik: Dickon Hinchliffe
Senaryo : Ramin Bahrani
Yapım: Black Bear Pictures, Sony Pictures Classic
Yapımcı: Ramin Bahrani, Justin Nappi
Yapım Yılı ve Yeri: 2012 – ABD
Süre: 105
Gösterim Tarihi: 16 Ağustos 2013
Dağıtımcı: Uip Türkiye
SinePuan: 6

Oyuncular

Dennis Quaid (Henry Whiple), Zac Efron (Dean Whiple), Heather Graham (Meredith), Clancy Brown (Jim Johnson), Kim dickens (Irene Whipple), Red West (Cliff Whipple), Chelcie Ross (Byronn), Sophie Curtis (Aubrey)

Konu

Modern tarımın rekabet dolu ortamında, Henry Whipple imparatorluğunu güçlendirirken oğlu Dean’in de kendisine yardım etmesini ister; ancak Dean’in gelecek planları çok daha farklıdır. Profesyonel bir araba yarışçısı olmak tek hayalidir. Çiftlik hakkında soruşturma açıldığında baba-oğul kendilerini hiç beklemedikleri bir krizin içinde bulacaklardır.

Whipple çiftliği, üç jenerasyondur Iowa’da bir numaralı çiftliktir. Henry Whipple, tarım imparatorluğunu büyütmekten başka bir şey düşünmüyorken, karısı Irene de rahat ve lüks bir çiftlik hayatı için gerekli ortamı yaratmaya çalışmaktadır. İki kardeş olan Grant ve Dean ise birbirlerinden çok farklıdırlar. Grant, eyalette tanınmış ve başarılı bir futbol oyuncusu ve babası tarafından hep desteklenen bir çocuk olarak büyütülmüşken; Dean araba yarışçısı olma hayalleriyle yaşamış ve hep ikinci plana atılarak büyütülmüştür. El üstünde tutulan Grant, dünyayı gezmek için evi terkettiğinde, Henry’nin hırslarıyla başa çıkmak için Dean tek başına kalmıştır. ARCA ve NASCAR gibi yarışlarda kendini göstermeyi planlayan Dean, çok geçmeden aile işini yapmak zorunda olduğu gerçeğiyle yüzleşecektir.

Henry, tüm eyalette birinci olmak için çabalarken, rakip şirketlerden birinin sahibi Jim Johnson da Henry’nin elinde olan bir bölgeyi satın alır. Bu olay Henry’nin kendisini küçük düşmüş hissetmesine sebep olur. Evlilik dışı ilişkisini olan Meredith onu avutmaya çalışır.

Henry topraklarını genişletmek uğruna çalışırken, Dean bütün bunlardan uzak, ailesine karşı asi tavırlar sergileyen bir genç haline gelmiştir. Sevgilisi Cadence ile takılıp, yarışlara hazırlanmaktadır. Dean katıldığı yarışı kazanır; ancak Jim Johnson’ın oğlu Brad Johnson’da rakiplerinden biridir ve yarışma sırasında Dean’le yaşadığı rekabet sonucu bir kaza geçirir. Bu son olay iki aile arasındaki gerginliği iyice arttırır.

“Ailem İçin” hırs, rekabet ve komplo içinde bir ailenin birbirine kenetlenip, ayakta kalma çabasının anlatıldığı bir film…

Fragman

Yorum Yaz