1986 Yapımı Labirent Filmi Beyazperdeyle Tekrar Buluşuyor

Sinema dünyasının kült yapımlarından 1986 yapımı Labirent (Labyrinth) yıllar sonra beyazperdeye tekrar dönmeye hazırlanıyor.

labirent 1986

Jim Henson’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde David Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud ve Shelley Thompson yer almıştı. Şuan için filmin yeni bir film olarak mı yoksa ilk filmin devamı olarak mı beyazperdeye döneceği belli değil. Daha önce The Walt Disney Pictures 2013 yılında Labirent isimli bir film projesini açıklamıştı. Şirket filmin benzer bir hikaye ve kahramanlarının eyrafında geçeceğini fakat ilk filmle bir bağlantısı olmayacağını açıklamıştı. Fakat o tarihten beri film hakkında en ufak bir gelişme yaşanmadı.

Yeni projenin filminin tamamlanıp gösterime giresi en erken 2017 sonu ,2018 başını  bulacaktır. Gösterime girdiği dönemde hem filmiyle hemde soundtracklarıyla adından söz ettirmeyi başaran film bakalım yeni filmiyle de  aynı başarıyı yakalayabilecek mi?

1986 yapımı Labirent filminin konusuna gelecek olursak;

15 Yaşında genç bir kız olan Sarah bir gün daha küçük bir bebek olan erkek kardeşinin kaybolmasını diler. Dileği tutan Sarah’ın kardeşi Tobey gerçekten de kaybolur ve goblinler tarafından kaçırılır. KArdeşini bulmak yine genç kıza kalacaktır. Yollara düşen Sarah bir labirentin göbeğinde yeralan Goblin şataosuna ulaşmalı ve büyücü kralın esir aldığı kardeşini kurtarmak zorundadır.

Yorum Yaz